17/03/06

Dilbilim

Edebiyat Teorileri

Edebiyat Teorileri Terimleri Sözlüğü

Halkevleri

Akademik

Ayın Dergileri

İlgili Bağlantılar 

Dr. Mustafa Özsarı'nın Sayfalarına Hoş Geldiniz

(Welcome to Mustafa Özsarı's Page)

Burayı ziyarette amacınız nedir. Eğer amacınız eğlenmekse, burada istediğinizi bulamayacaksınız. Çünkü biraz incelediğinizde sayfamızın eğlence amaçlı gezintiler için pek de elverişli olmadığını görürsünüz. Fakat biraz sabrederseniz, burada harcadığız zamanın  boş geçmediğini rahatlıklı anlayabilirsiniz.

Bu sayfada edebiyat teorilerine (literary theories), dilbilime (linguistics) ve Halkevlerine  dair kısa bilgiler  vardır. Ayrıca  metin analizleriyle ilgileneler için yol gösterici nitelikte bazı edebiyat teorisi terimleri (The Glossary of Literary Terms) verilmiştir. Bunlara ilave olarak çeşitli dergilerde tarafımızdan yayımlanan  makale vb. yazıların özetleri, yüksek lisans ve doktora tezime dair kısa bilgiler bulunmaktadır.Biraz sonra göreceğiniz Halkevleri ve akademik çalışmalar ile ilgili metinler  özgün araştırmalara dayanmaktadır. Buna karşılık dilbilim, edebiyat teorileri ve Edebiyat Teorisi Terimleri belki faydalı olur düşüncesiyle keyfî olarak hazırlanmıştır. 

Sayfamızda Ayın Dergileri adıyla yeni bir köşe açtık. Ayın Dergileri köşemizde en son çıkan dergiler ile ilgili değişik yazarlarımız tarafından yazılmış tanıtım ve eleştiri yazılarını bulacaksınız. Güncel edebî eğilimleri takip etmek isteyenlere Ayın Dergileri sayfamızı ziyaret etmelerini tavsiye ederiz. 

Sayfalardan kaynak göstermek koşuluyla alıntı yapabilirsiniz. Fakat kaynak gösterilmeden alıntı yapmak ve sayfaları başka amaçlarla çoğaltmak telif hakları yasasına aykırı bir tutumdur. Sayfamızla ilgili önerilerinizi  lütfen yazarsanız ileride sayfalarımızın daha da zenginleşmesine  katkıda bulunmuş olursunuz.

İletişim:

mozsari@balikesir.edu.tr

mustafaozsari@hotmail.com

Adres:

Balıkesir Üniversitesi  Fen-Edebiyat Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

BALIKESİR

 

Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 17/03/06