• BİYOGRAFİ

  23 Mayıs 1961 tarihinde Balıkesir'in İvrindi ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta okulu İvrindi'de okudu. Lise öğrenimini Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesi'nde tamamladı.

  Devam »

 • EĞİTİM-ÖĞRETİM

  Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde verilen dersler ve öğrencileri ilgilendirecek bilgi ve duyurular bu sayfalarda yer almaktadır.

  Devam »


BİLİMSEL YAYINLAR

Bu sayfalarda tezler, telif ve Türk şivelerinden aktarma kitaplar, makaleler, bildiriler, kitap tanıtmalar, çeşitli Türk şivelerinden Türkiye Türkçesine aktarma yazılar, konferans ve konuşmaların listesi, tanıtıcı bilgileri ve bazı makale ve bildirilerin tam metinlerine bağlantılar yer almaktadır. Ayrıca bazı kitaplar hakkındaki tenkit ve tanıtmaların metinleri ile bu yazılara linkler bulunmaktadır.

Devam »

Haberler-Duyurular

 • REKTÖR ADAYLIĞI

  Prof. Dr. Ali Duymaz, 2010 yılı Ekim ayında Üniversitemizde yapılacak olan Rektör Adayı Belirleme Toplantısı'nda Rektör adayıdır.

  Devam »

 • YENİ KİTAP: Eksik El Yazması

  Azeri bilim adamı ve yazar Kemal Abdulla'nın Dede Korkut hikayelerinden ve Şah İsmail'den hareketle kaleme aldığı postmodern romanın Türkiye Türkçesine aktarımı olan eser...

  Devam »